Tag : расел вестбрук

Спорт Фудбал

УРНЕБЕСНО: Како НБА ѕвездите би играле фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот „Maxisnicee“ кој е најпознат по тоа што одлично ги имитира НБА ѕвездите, своите фанови ги почести со ново урнебесно видео. Овој пат комичарот одлучи...
Кошарка Спорт

Вестбрук сам го победи Бостон, дебакл на Лејкерс (ВИДЕО)

Слободен печат
Хјустон рокетс со 111:110 го совлада Бостон селтикс во најнеизвесниот натпревар во НБА лигата. Расел Вестбрук одигра одлична партија, постигна 41 поен, 5 асистенции и...
Кошарка Спорт

Лејкерси не можеа да го запрат одличниот Вестбрук! (ВИДЕО)

Слободен печат
Расел Вестбрук имаше одлична партија од 41 поен, а новото засилување Роберт Ковингтон постигна две клучни тројки за да му помогне на Хјустон да победи...
Кошарка Спорт

Харден и Вестбрук на „ракетен„ погон (ВИДЕО)

Слободен печат
Хјустон рокетс како гостин со 139:125 го совлада Феникс санс, а вистинско шоу приредија Џејмс Харден и Расел Вестбрук кои заедно уфрлија дури 77 поени....
Кошарка Спорт

Харден и Вестбрук без милост против Оклахома! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерта ја одбележа пресметката на Расел Вестбрук и неговиот Хјустон против досегашната екипа, Оклахома. Вестбрук за малку ќе реализираше „трипл-дабл“ во победата над Рокетси (116:112),...
Кошарка Спорт

Вестбрук го престигна легендарниот Меџик Џонсон (ВИДЕО)

Слободен печат
Хјустон рокетс со 126:123 ги совлада Њу Орлеанс пеликанс, а Вестбрук оствари учинок од 28 поени, 10 скокови и 13 асистенции, што е негов 139...
Кошарка Спорт

Вестбрук и Харден на невообичаен начин се подготвуваат за новата сезона (ВИДЕО)

Слободен печат
Џејмс Харден и Расел Вестбрук во наредната сезона повторно ќе бидат соиграчи, овој пат во Хјустон рокетс. Фановите на „ракетите“ се во дилема како ќе...
Кошарка Спорт

Играчите го кажаа своето, Џордан најдобар кошаркар во историјата, Харден МВП на сезоната

Слободен печат
Мајкл Џордан е најдобриот кошаркар во историјата на НБА лигата сметаат актуелните играчи. Околу 30 новинари направија анонимна анкета на 127 НБА кошаркари кои одговараа...
Кошарка Спорт

„Воините“ ја добија битката за Западот (ВИДЕО)

Слободен печат
Голден стејт вориорс со победата над директниот конкурент Денвер нагетс од 116:102 речиси сигурно го обезбедија првото место во Западната конференција. „Воините“ имаат две победи...