6 C
Скопје

Tag : ракометна лига на европа

Ракомет Спорт

Реваншот со Магдебург шанса за поправање на впечатокот

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер денеска (18.45 ч.) му гостуваат на Магдебург во реванш осминафиналниот натпревар во Лигата на Европа. Дилемите околу победникот беа решени уште...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Бевме казнети за предвидливата игра

Слободен печат
Тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, смета дека поразот од 24:32 во првиот осминафинален натпревар е сосема заслужен бидејќи Магдебург беше поквалитетен ривал. Високиот пораз...
Ракомет Спорт

Магдебург го „смрзна“ Е. Пелистер на минус осум

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер доживеаја убедлив пораз од Магдебург од 24:32 во првиот осминафинален натпревар во Лигата на Европа. Убедливиот пораз во Битола, значи дека...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Никој не фаворит против Е. Пелистер во Битола

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер заедно со Вардар се единствените македонски екипи кои ќе играат во нокаут фазата во европските купови. Битолчани утревеќер во салата „Боро...
Ракомет Спорт

Чаневски: Целта е да извадиме позитивен резултат во Битола

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ги продолжува настапите во Лигата на Европа со осминафиналната пресметка со Магдебург. Првиот дуел од двомечот со германскиот тим се игра утревечер во...
Ракомет Спорт

Маркоски: Штета што со Магдебург ќе играме без навивачи

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер утревечер (20.45 ч.) против германскиот Магдебург го играат првиот осминафинален натпревар во рамки на Лигата на Европа. Иако бундеслигашот во двомечот...
Ракомет Спорт

ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Слободен печат
Македонските претставници вечерва ги завршуваат настапите во групната фаза во Лигата на Европа, Металург на домашен терен го пречекуваат Адемар Леон, додека Еурофарм Пелистер му...
Ракомет Спорт

Службени победи за Е. Пелистер и Металург во Лигата на Европа

Слободен печат
Македонските екипи кои учествуваат во Лигата на Европа, Еурофарм Пелистер и Металург, службено ги добија натпреварите со Рајн Некар Левен, односно Тулуз кои не се...
Ракомет Спорт

Убедлив пораз на Металург на гостувањето во Австрија

Слободен печат
Ракометарите на Металург се поразени на гостувањето кај Фиверс со 45:30 во рамки на натпревар во Лигата на Европа. Дилемите околу победникот беа решени уште...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер брка реванш за несреќниот пораз од дуелот во Данска

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 ч.) ги продолжува настапите во Лигата на Европа и тоа против противник кој им е голем должник од првиот...