Tag : рација

Вести Свет

КУЌА НА СТРАВ И УЖАС: Еве како изгледала рацијата на луксузниот имот на педофилот милијардер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако 16 жени денеска пред судот во Њујорк сведочеа за силувањата и злоставувањата од страна на Џефри Епстајн, во медиумите повторно почна да кружи видео...
Вести Свет

ВЛАСТИТЕ ВО САД НАЈАВИЈА: Рациите за депортација на нелегални мигранти почнуваат во недела

Слободен печат
Американските власти во недела почнуваат со најавените рации за депортација на илегалните имигранти, објави денеска „Њујорк тајмс” повикувајќи се на два извора од Департментот за...
Вести Свет

ГОЛЕМА РАЦИЈА ВО ИРАН: Затворени речиси 550 ресторани и кафулиња

Слободен печат
Речиси 550 ресторани и кафулиња се затворени во Техеран поради непочитување на „исламски морал”. Тоа го соопшти полицијата во главниот град на Иран. -Приведени се...