12.8 C
Скопје

Tag : пулексенија јованоска

Останатo Спорт

Седум македонски каратисти во Париз ќе бркаат олимписка виза

Слободен печат
Како што е веќе најавено квалификацискиот турнир во карате за пласман на Летните олимписки игри во Токио ќе се организира во Париз (Франција) во периодот...