пудинг Archives - Слободен печат

Tag : пудинг

Жена Магазин

Здрав и неодолив: Чоколаден чиа пудинг (рецепт)

Слободен печат
Дегустирајте го вкусниот чоколаден чиа пудинг кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки – 300 милилитри (немасно) млеко, 60 грама чиа семки,  лажици какао (во прав),...
Вести Планета

Со мешање пудинзи кралицата Елизабета испрати порака за континуитет (ФОТО)

Слободен печат
На крајот на тешката година, кралицата Елизабета позираше пред фотографите со својот син принцот Чарлс, внукот принцот Вилијам и правнукот принцот Џорџ во очигледна порака...