Tag : пудинг

Забава Магазин

Омилениот десерт на Кејт Мидлтон (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Кејт Мидлтон и понатаму е посебно интересна за јавноста која сака да знае сè за нејзе. И додека до сега имавме прилика да дознаеме повеќе...
Жена Магазин

Здрав и неодолив: Чоколаден чиа пудинг (рецепт)

Слободен печат
Дегустирајте го вкусниот чоколаден чиа пудинг кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки – 300 милилитри (немасно) млеко, 60 грама чиа семки,  лажици какао (во прав),...
Вести Свет

Со мешање пудинзи кралицата Елизабета испрати порака за континуитет (ФОТО)

Слободен печат
На крајот на тешката година, кралицата Елизабета позираше пред фотографите со својот син принцот Чарлс, внукот принцот Вилијам и правнукот принцот Џорџ во очигледна порака...