4 C
Скопје

Tag : пср тест

Вести Ви Препорачуваме Македонија

И официјално грчките власти бараат ПЦР тестови за превозниците

Соња Кириџиевска
Вчера неофицијално, а од денеска во 11 часот наутро, грчките власти бараат задолжителен ПЦР тест за превозниците. Веста за „Слободен печат“ ја потврди Биљана Муратовска...
Вести Хроника

Приведени четири лица за приложување лажни ПЦР тестови

Слободен печат
 Полициски службеници на Граничниот премин „Меѓународен аеродром”-Скопје синоќа привеле четири лица со место на живеење во Швајцарија за приложување на лажни пЦР тестови, соопшти денеска...
Вести Хроника

Турски државјанин обвинет затоа што прикажал фалсификуван ПЦР тест за коронавирус

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против државјанин на Република Турција, осомничен дека сторил кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1...
Вести Македонија

Брзи антиген тестови на Меѓународниот Аеродром Скопје

Слободен печат
Со цел да одговори на најновите рестрикции за патување воведени поради КОВИД-19 од страна на земјите од ЕУ/Шенген зоната, ТАВ Македонија, заедно со генетската лабораторијата...
Вести Македонија Слајдер

Задолжителен ПЦР тест за патниците од Косово кои транзитираат низ земјава

Слободен печат
Комисијата за заразни болести, на утринскиот состанок донесе одлука да се воведе задолжителен ПЦР тестирање за патниците од Косово коишто минуваат низ Република Северна Македонија....