Tag : прво коло

Спорт Фудбал

Серија А: Пандев на стартот со Кротоне, Елмас гостува кај Парма!

Слободен печат
Денеска се објави календарот за новата натпреварувачка сезона 2020/21 во најсилната италијанска Серија А. Сезоната ќе започне на 20 септември 2020, а последното коло ќе...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Алиоски и Лидс на стартот против шампионот Ливерпул

Слободен печат
Како што и беше најавено, денеска во утринските часови е објавен распоредот на натпревари за новата сезона во Премиер лигата, 2020/21. По подолг период и...
Спорт Фудбал

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат
Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беше одреден распоредот на натпревари за новата сезона 2020/21 од Втората македонска фудбалска лига која треба да започне на...
Ракомет Спорт

Скубе во идеалниот тим на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот поединец на дуелот во Монпелје и најдобар стрелец во тимот на европскиот шампион, Сташ Скубе, заслужено и очекувано се најде во изборот на најдобрите...
Спорт Фудбал

Дерби на стартот: Шкендија против Академија Пандев!

Слободен печат
Имаме вкупно 10 прволигашки екипи, Академија Пандев, Вардар, Македонија ЃП, Работнички, Ренова, Силекс, Шкупи, Шкендија и тимовите кои дојдоа од второлигашките лиги, Борец и Струга...
Останатo Спорт

Големо изненадување, Путинцева ја шокираше Осака

Слободен печат
Осака иако важеше за една од фаворитките за шампионската титула, изненадувачки уште на самиот старт доживеа пораз. За елиминацијата на јапонската тенисерка Осака се погрижи...