-6 C
Скопје

Tag : провинции

Вести Свет Слајдер

Италија стави во карантин 14 провинции и Ломбардија

Слободен печат
Италијанскиот премиер Џузепе Конте утрово потпиша наредба со која до 3 април се во карантин Ломбардија и уште 14 провинции, во кои живеат повеќе од...
Вести Свет

Во борба против коронавирусот, Италија ќе ги изолира Ломбардија и уште 11 провинции

Слободен печат
Италија се подготвува да го затвори најбогатиот и најнаселен регион – Ломбардија, чија финансиска престолнина е Милано, во рамките нови мерки против епидемијата на новиот...
Вести Свет

Две кинески провинции и градови наредија носење заштитни маски поради новиот коронавирус

Слободен печат
Две кинески провинции меѓу кои јужната кинеска провинција Гуандонг која е со најголемо население, ги обврзаа денеска своите над 110 милиони жители да носат заштитни...