20 C
Скопје

Tag : продадена

Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

ВИДЕО: Најскапиот свилен чевел во светот продаден за 44 илјади евра, ниту Пепелашка немала таков!

Слободен печат
Свилениот чевел на кралицата Марија Антоанета е продаден овој викенд за речиси 44 илјади евра… Свилениот чевел кој и припаѓал на кралицата Марија Антоанета е...
Забава Магазин Магазин слајдер

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат
Според наводите на „GWS Auctions“, Хендрикс започнал да свири на оваа јапонска гитара кога бил отпуштен од војската во САД во 1962 година… Гитарата на...