-6 C
Скопје

Tag : принудно слетување

Вести Регион Слајдер

Драма во авион: Мораше принудно да слета на Крф, патник збеснал во текот на летот

МИА Агенција
Поради патник кој предизвикал проблеми, патнички авион од Турција за Велика Британија, синоќа принудно слетал на аеродромот на грчкиот остров Крф, објавија локалните медиуми, јави...
Вести Свет

СЀ ЗА ПОДОБРО СЕДИШТЕ: Глумела дека се гуши во авион, па завршила во затвор

Слободен печат
Неименувана патничка која летала од местото Пенаскола кон Флорида за време на авионски лет се пожалила дека има проблеми со дишењето, објави полициската управа на...
Вести Свет

Принудно слетување на хеликоптерот на боливискиот претседател

Слободен печат
Хеликоптерот со кој се превезуваше претседателот на Боливија, Ево Моралес синоќа принудно слетал поради технички проблеми, соопштија боливиските власти. За време на инцидентот никој не...
Вести Свет

ПИЛОТОТ ИЗГУБИЛ СВЕСТ: Авион на „Монтенегро ерлајнс“ принудно слетал во Русија

Слободен печат
Авионот на црногорската компанија „Монтенегро ерлајнс”, кој од Тиват леташе кон московскиот аеродром Москва-Домодедово, принудно слета во рускиот град Калуга, откако пилотот ја загуби свеста,...
Вести Свет

Поради пожар во внатрешноста, авион бил принуден да слета во Бостон

Слободен печат
Авион на компанијата „Вирџин Атлантик” што летал од Њујорк за Лондон, принудно слетал во Бостон поради пожар во внатрешноста на леталото. Полицијата соопшти дека екипажот...