23.8 C
Скопје

Tag : пријателски натпревари

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Германија броеше до седум, Украинците со успешен тест пред Амстердам!

Слободен печат
После ремито со Данска (1:1) пред пет дена, вечерва германската репрезентација го имаше последниот пријателски натпревар пред настапот на Европското првенство. Избраниците на селекторот Јоаким...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Австријците голгетерски „нерасположени“ пред мечот со Македонија

Слободен печат
Денеска се одиграа нови пријателски натпревари како финална подготовка пред стартот на Европското првенство, а за кои исто така се и во наш интерес. Две...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Италија покажа зошто е фаворит на ЕП

Слободен печат
Во еден од последните контролни натпревари пред настапот на ЕП, селекцијата на Италија оствари убедлив триумф од 4:0 над Чешка. Италијанците доминираа на стадионот „Ренато...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Французите демонстрираа сила, минималец на Англија

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Франција вечерва покажа зошто обложувалниците сметаат дека тие се главен фаворит за триумф на ЕП. Французите со 3:0 го совладаа Велс, а...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Хрватите ремизираа со Ерменија, Словачка со Бугарија

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска ремизираше на првиот контролен натпревар пред настапот на ЕП. „Коцкестите“ во Велика Горица одиграа само 1:1 против селекцијата на Ерменија која е...
Ракомет Спорт

Македонската ракометна репрезентација двапати ќе тестира со Србија

Слободен печат
Селекцијата предводена од Кирил Лазаров неодамна обезбеди настап на следното Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот од 2022 година. Македонската сениорска репрезентација следниот...
Спорт Фудбал

Фудбалерите пред ЕП ќе имаат контролни мечеви со Казахстан и Словенија

Слободен печат
Се ближи стартот на Европското првенство, а селекторот на националните репрезентации кои ќе учествуваат веќе ги објавуваат имињата на играчите на кои ќе сметаат за...
Останатo Спорт

Одбојкарите двапати ќе тестираат со европскиот шампион Србија

Слободен печат
Во подготвителниот период за настап во Европската сребрена лига, македонските одбојкари ќе одиграат два контролни натпревари со актуелниот европски шампион Србија. Првиот тест натпревар со...
Спорт Фудбал

Шкендија ќе тестира со Динамо Киев во Анталија

Слободен печат
Денеска тетовските „црвено-црни“ го објавија распоредот на пријателски натпревари во турската Анталија пред продолжението од сезоната 2020/2021. Шкендија најави дека покрај тренинзите, ќе се подготвува...
Спорт Фудбал

ФОТО: Брегалница со зимски подготовки, договорени и пријателски натпревари

Слободен печат
Шефот на стручниот штаб, Марјан Секуловски денеска реализирајќи ја првата прозивка означи и официјален старт на подготовките на Брегалница за пролетниот дел од сезоната во...