Tag : превкусни

Еспресо Храна

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Брзи, лесни и најважно од сe, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за...
Еспресо Жена Магазин Слободна ТВ Храна

Сочни колачи со банани (ВИДЕО)

Слободен печат
Состојки 3 кесички пудинг од ванила 9 лажици шеќер 1200 мл. млеко 300 гр. бисквити 200 гр. маргарин 100 гр. кисела павлака 5 банани 300мл.слатак...
Еспресо Храна

Топли крокети од компир полнети со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Превкусни крокети од компир кои се топат во уста, пробајте ги нема да зажалите… Потребни состојки: 700 г компири, варени половина јајце 30 г брашно...
Еспресо Жена Магазин Храна

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Слободен печат
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...
Еспресо Храна

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Слободен печат
Направете ги овие лесни тријаголници од готови кори, кои се совршени и за појадок или за вечера. Потребни состојки – 500гр готови кори – 150...
Еспресо Храна

Посни колачиња со тиква

Слободен печат
Изненадете ги домашните со овие вкусни посни колачиња со тиква…   Потребни состојки: – 250 гр маргарин – 1 лажица мед – 1 чаша (200...