1 C
Скопје

Tag : пресметка

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Арсенков: Полицијата спречи две групи да влезат во Градска болница и го заштити нашиот персонал!

Мирослава Бурнс
Двајца повредени граѓани со сопствени возила денеска околу 13 часот биле донесени во Градската болница во Скопје, откако претходно се пресметувле со огнено оружје. Благодарение...
Хроника

Физичка пресметка помеѓу дедо и внук во Тиквешко

Слободен печат
Дедо и внук од Тиквешко синоќа физички се пресметале, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Околу 20.30 часот во СВР Велес било...
Хроника

Физичка пресметка на 37 годишна жена со девојки на 23 и 24 години

Слободен печат
Две девојки на 23 и 24 години пријавиле дека 37 годишна жена физички ги нападнала откако претходно се расправрале со нејзиниот сопруг.  Причина за расправијата...
Вести Свет

Во два вооружени судири во Мексико убиени 16 лица, меѓу жртвите и локални жители (ВИДЕО)

Слободен печат
Во текот на два вооружени судири во западната мексиканска држава Синалоа, домот на озлогласениот Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, загинаа 16 лица. Безбедносните сили пронашле тела...
Хроника

Во Кичево приведени четворица млади по меѓусебна физичка пресметка

Слободен печат
Кичевчани на првиот ден од неделава во центарот на градот меѓусебно физички се пресметувале, а по реакција на полициски службеник со предупредувачки истрел од пиштол ...
Хроника

Повредено момче во пресметка во кичевското село Лешница

Во текот на вчерашниот ден, околу 13.30 часот, во полициската станица Кичево пријавено е дека во Итната медицинска помош, со повреди бил донесен Б.А. (17)...
Спорт Фудбал

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат
Но, навивачите на двете екипи не можеа да го дочекаат стартот на натпреварот и жестоко се пресметаа на улиците ви Валендија. Навивачите на тимовите се...
Спорт Фудбал

Брутална пресметка на навивачи во Мароко, имало и истрели (ВИДЕО)

Слободен печат
Големото дерби во мароканскиот фудбал помеѓу градските ривали Видад и Раџа Казабланка заврши со резултат 4:4 и голема пресметка помеѓу навивачите на двете екипи. Пред...
Вести Регион

ЛОШИ МОМЦИ СО ДЕБЕЛИ ДОСИЕЈА: Кои се жртвите во мафијашката пресметка во Црна Гора

Слободен печат
Црногорецот Јован Клисиќ кој утринава загина во пукањето во Бар, Црна Гора, од претходно ѝ бил познат на полицијата, а тамошните медиуми го означуваат како...
Вести Свет

КРВАВА ПРЕСМЕТКА НА БАНДИ: Пронајдени девет осакатени тела во Мексико

Слободен печат
Тела на девет лица за кои се верува дека се членови на банди се пронајдени во јужниот дел на Мексико, во област каде што две...