24.8 C
Скопје

Tag : пренесен

Свет

Навални пренесен во затворската болница

МИА Агенција
Здравствената состојба на рускиот опозиционер Алексеј Навални е „задоволителна”, но тој е преместен во затворска болница, објави денеска затвоската управа. Исто така во соопштението се...
Вести Свет Слајдер

Нов Зеланд: 100 денови без ниту еден локално пренесен случај на Ковид-19

МИА Агенција
Нов Зеланд има 100 дена без ниту еден нов случај на локално пренесување на коронавирусот, но властите предупредуваат дека е рано да се релаксираат мерките....
Вести Свет

Сексуалниот престапник Вајнстин пренесен во озлогласениот и опасен затвор Рајкерс во Њујорк

Слободен печат
Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин е пренесен во озлогласениот њујоршки затвор Рајкерс вчера, десет дена откако е осуден за силување и сексуален напад. 67-годишниот продуцент...