Tag : премии

Спорт Фудбал

Репрезентацијата на Србија со огромни премии доколку игра на ЕП

Слободен печат
И најдобрите фудбалери на Србија се наоѓаат на една победа до пласман на наредното Европско првенство, а последна пречка на патот до целта им е...
Спорт Фудбал

Фудбалерите го спасија Реал од криза, му подарија по милион евра

Слободен печат
Второто најслушано радио во Шпанија „COPE“ открива дека фудебалерите на Реал Мадрид му помогнале на својот тим за време на кризата со коронавирусот. Новинарот Маноло...
Ракомет Слајдер Спорт

РФМ ја одреди премијата за пласман во главната фаза на ЕП

Слободен печат
Денеска во 20.30 часот на Европското ракометно првенство македонската машка сениорска репрезентација ќе го одигра првиот натпревар на ЕП во Австрија. Противник во рамките од...
MacedonianAlbanian