Tag : преку

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат
Американскиот актер и продуцент Том Круз гради цело село на напуштената писта „RAF“ во британски „Oxfordshire“ каде што се планира да биде снимено седмото продолжение...
Забава Магазин Магазин слајдер

Продавачка преку видео ги предупреди купувачите: Вака се „ослободуваме“ од вратената роба (ВИДЕО)

Слободен печат
Вработена во една продавница во САД, Бијанка Ан Левинстон неодамна на својот „TikTok“ профил објави видео во кое покажува што се случува кога купувачот ќе...
Вести Магазин Свет Технологија

ФБИ ПРЕДУПРЕДУВА: Залепете ја камерата, хакерите ве гледаат преку „паметните“ телевизори (ВИДЕО)

Слободен печат
Паметните телевизори кои се приклучени со интернет и поддржуваат апликации и стриминг, ги прави ранливи за хакерски напади. Многу од нив доаѓаат и со вградена...
Вести Регион

АЛБАНСКАТА МАФИЈА Е ПРОБЛЕМОТ НА ЗАПАДНИОТ БАЛКАН! Цела дрога оди преку нив, екстремистите имаат силни упоришта на Косово

Слободен печат
Проблем број еден за земјите од Западен Балкан не е исламскиот екстремизам, туку албанската мафија, изјави Џон Номикос, професор и директор на Инстражувачкиот институт за...
Здравје Магазин

Најздравите овошја кои ви се достапни преку целата година

Слободен печат
Иако сите овошја се здрави, одделни се консумираат само во текот на сезоната. Дознајте кое овошје е полно со нутриенти, а е достапно во текот...
Вести Македонија

Две македонски идеи наградени на регионалниот натпревар „Филантропија преку зелени идеи”

Слободен печат
Производство на био смарт ориз и мобилна апликација што ги наградува сите еколошки одговорни корисници се двете македонски зелени идеи што добија поддршка од 10.000...
Вести Економија

Преку осигурување на посевите земјоделците најбрзо ќе надоместат штета и ќе го обноват производството

МИА Агенција
Земјоделците чекаат на директна помош од државата за надоместување на штетите од поплавите и други временски неприлики, а тоа во бројки изнесува околу 5 милиони...