18.5 C
Скопје

Tag : правете

Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Методата на познатата докторка Џо: Секое утро правете ги овие вежби и ослободете се од болката во грбот и вратот!

Слободен печат
Некогаш наједноставните решенија се и најефикасни… Речиси секоја втора личност има проблеми со болки во вратот и грбот. Современиот начин на живот, работата на компјутерот...
Жена Магазин Магазин слајдер

Правете го ова еднаш неделно: Лицето ќе ви биде за 10 години помладо!

Слободен печат
Жените од Јапонија со години ги користат бенефитите од оризот кои им овозможуваат младолик изглед. Оризот е неверојатен извор на линолна киселина и сквален кој...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате обликувани нозе и задник? Правете ја оваа вежба секојдневно (ВИДЕО)

Слободен печат
Оваа искусна инструкторка објаснува како да ја изведувате оваа вежба – скокови без опасност, доколу имате слаби колена. Секое експлозивно движење, како што е овој...