-9 C
Скопје

Tag : посушје

Вести Регион

Откриена причината за смртта на осумте млади за време на новогодишната ноќ во БиХ

Слободен печат
Труење со јаглерод-моноксид е причината за смртта на осумте млади кои беа пронајдени мртви во викендица во близина на Посушје, покажала анализата од вештачењето на...
Вести Регион

Нови детали за викендичката на смртта во која згаснаа 8 млади животи – едно прозорче ја наполни собата со отровен гас

Слободен печат
Резултатите од вештачењата кои ќе ја расветлат трагичната смрт на осумте 19-годишници која се случи на новогодишната ноќ во местото Трибистово кај Посушје и во...
Вести Регион Слајдер

Ден на жалост во Босна, ќе бидат погребани шесте тинејџери кои се задушија во викендичка

Слободен печат
Денеска во Ракитна во БиХ ќе бидат погребани шесте млади кои се задушија од гас на дочекот на Новата година во Посушје. Тоа се Иван...
Вести Регион

Нови откритија во истрагата за смртта на осумте тинејџери: Нарачано е и вештачење на оџакот и шпоретот

И.И.
Нема кој не го трогна трагедијата во која животот го загубија осум млади момчиња и девојки на новогодишната ноќ. Локалното население од Посушје, роднините и...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Срцепарателни сцени пред викендичката на смртта каде што се задушија 8 тинејџери

И.И.
На првиот ден од новата 2021 година, целиот Балкан се потресе од трагичната вест дека осум тинејџери го загубиле животот за време на новогодишната ноќ....