Tag : посетители

Вести Скопје

Зоолошката градина од утре повторно отворена за посетители

МИА Агенција
Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена...
Вести Регион

Мицотакис: И ова лето ги очекуваме посетителите од балканските земји

Слободен печат
Грција и ова лето ги очекува посетителите од балканските земји, кои секоја година ни прават чест, истакна грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на квадрилатералната...
Вести Скопје Слајдер

ЗОО Скопје наскоро ќе ги отвори вратите, строг протокол и ограничен број на посетители

Слободен печат
Скопската зоолошка градина веќе два месеца е затворена за посетители, како превентива против ширење на коронавирусот. Мерките почнаа да олабавуваат, со што очекувањата се дека...
Вести Економија

Австрија ги отвори кафулињата и баровите по два месеци карантин

Слободен печат
Од денеска, угостителските објекти во Австрија ќе може да работат од 6 до 23 часот, но со одредени услови, со цел да се спречи ширењето на вирусот....
Забава Магазин

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарното островско летувалиште на Тајланд, Пукет, ги затвори сите влезови и излези на копно и море до 30 април, со цел властите да се обидат...
Вести Свет

Гори познат трговски центар во Русија (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Се запали еден од најголемите трговски центри во рускиот град Владивосток. Станува збор за центарот „Максим“ извести регионалната управа на Министерството за вонредни ситуации на...
Вести Култура

Вечерва почнува „Штипска пастрмајлијада“: Бројни посетители ќе го пробаат традиционалниот штипски специјалитет

Слободен печат
Со сечење на џиновската пастрамајлија вечерва почнува манифестацијата штипска „Пастрмајлијада“. Манифестацијата вечерва во 20.30 часот официјално ќе ја отвори градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски....
Вести Ви Препорачуваме Култура

Стартуваше Д-Фест (ГАЛЕРИЈА)

Започна еден од најголемите македонски фестивали Д-фест. Дојдоа голем број на посетители од целата држава, но и пошироко да уживаат во перформансите на изведувачите. Фестивалот...
Вести Култура

Бесплатен влез во музеите ширум Македонија

Слободен печат
Влезот денеска во сите музеи во Македонија е бесплатен, а причина за тоа е Меѓународен ден на музеите и Европска ноќ на музеите. Во Археолошкиот...