Tag : посетители

Вести Култура

Сите настани на „Охридско лето” ќе се одржуваат пред строго определен број посетители

МИА Агенција
Сите музичко-сценски содржини предвидени во програмата на годинешното јубилејно 60 издание на „Охридско лето” ќе се одржуваат според однапред утврдените протоколи за безбедност, во насока...
Вести Македонија

Странците се жалат на патната мрежа и хигиената на јавните места, а најмогу трошат за храна и забава

Слободен печат
Патната мрежа и хигиената на јавните места добиле најниска оценка од посетителите на земјава анкетирани на граничните премини во земјава. Оние што во текот на...
Вести Свет

Лувр е повторно отворен за посетителите

Слободен печат
По три месеци, музејот Лувр ќе ги отвори вратите за посетителите, под строги санитарни услови поради коронавирусот, јави дописникот на МИА. Санитарните мерки ќе останат...
Вести Скопје

ЗОО Скопје од денес отворена за посетители, но со нов протокол на движење

Миа Агенција
Посетителите од денеска повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ги отвора вратите...
Вести Скопје

Зоолошката градина од утре повторно отворена за посетители

МИА Агенција
Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена...
Вести Регион

Мицотакис: И ова лето ги очекуваме посетителите од балканските земји

Слободен печат
Грција и ова лето ги очекува посетителите од балканските земји, кои секоја година ни прават чест, истакна грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на квадрилатералната...
Вести Скопје Слајдер

ЗОО Скопје наскоро ќе ги отвори вратите, строг протокол и ограничен број на посетители

Слободен печат
Скопската зоолошка градина веќе два месеца е затворена за посетители, како превентива против ширење на коронавирусот. Мерките почнаа да олабавуваат, со што очекувањата се дека...
Вести Економија

Австрија ги отвори кафулињата и баровите по два месеци карантин

Слободен печат
Од денеска, угостителските објекти во Австрија ќе може да работат од 6 до 23 часот, но со одредени услови, со цел да се спречи ширењето на вирусот....
Забава Магазин

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарното островско летувалиште на Тајланд, Пукет, ги затвори сите влезови и излези на копно и море до 30 април, со цел властите да се обидат...
Вести Свет

Гори познат трговски центар во Русија (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Се запали еден од најголемите трговски центри во рускиот град Владивосток. Станува збор за центарот „Максим“ извести регионалната управа на Министерството за вонредни ситуации на...