Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип

Би-Би-Си добил 100.000 жалби од гледачите за известувањето по повод смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата во петокот веднаш го расчисти дневниот програмски распоред откако беше објавена веста дека принцот Филип почина на 99-годишна возраст. Сапунската опера „Истендерс” и финалето на натпреварувачкото шоу „MasterChef” беа  заменети со вести, додека програмата на каналот Би-Би-Си 4 (што …

Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип Read More »