18 C
Скопје

Tag : политиколог

Вести Македонија

Почина Борис Ноневски поранешниот директор на Кинотека

Слободен печат
По долго и тешко боледување завчера почина Борис Ноневски, политиколог, социолог на културата, истакнат проучивач на кинематографската и историјата на фотографијата на нашите простори, поранешен...
Вести Македонија Слајдер

Марковиќ: Кој и да победи на изборите ќе има јака опозиција која редовно ќе и „дише во врат“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Треба да се биде внимателен со анкетите. Не зборам за центри кои преентираат полувистинити и полулажни анкети. Во Хрватска имаме пример – коалицијата „Рестарт“ имаше...
Вести Македонија Слајдер

Атанасоски: Од кога е потпишан Договорот за добрососедство, не можеме да разговараме без заканувачки тонови од бугарската страна

Слободен печат
Политикологот и историчар Благојче Атанасоски гостуваше во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ каде зборуваше за актуелната тема за преговорите со Бугарија во врска со историските...