14 C
Скопје

Tag : пол џорџ

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ игра како МВП, доминираше и против Лос Анџелес Клиперс!

Слободен печат
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра уште еден натпревар на МВП ниво, а овој пат „жртва“ беше Лос Анџелес клиперс. Денвер во Лос Анџелес ги совлада...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Пол Џорџ во одлична форма, го урна и Портланд Трејл Блејзерс!

Слободен печат
Многу критики имаше Пол Џорџ после лошото издание во текот на минатогодишниот плеј-оф, имаше проценки дека екс играчот на Индијана и Оклахома не може повеќе...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дончиќ и Порзингис брилјираа против Милвоки, Џорџ ги реши „сонцата“

Слободен печат
Кошаркарите на Далас маверикс го совладаа Милвоки бакс со 116:101 благодарение на двоецот Дончиќ-Порзингис. Дончиќ за малку не оствари трипл-дабл, натпреварот го заврши со 27...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис му ја донесе шестата победа по ред на Милвоки

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки бакс дојдоа до шестиот триумф по ред откако со 120:113 го совладаа Сан Антонио спарс и сега имаат скор од 27 победи...
Кошарка Спорт

Пол Џорџ доби нов договор и 226 милиони долари од Клиперс

Слободен печат
Џорџ вклучувајќи ја и оваа сезона која му е последна од актуелниот договор вкупно ќе заработи 226 милиони долари во наредните пет сезони. The Clippers...
Кошарка Спорт

НБА плеј-оф: Денвер не се предава, Клиперси го наполнија кошот на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат
Џамал Мареј и Никола Јокиќ не дозволија третиот најдобар тим во Западната конференција да биде елиминиран во плеј-офот само во пет натпревари и со триумфот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Навистина е несекојдневно да видиме некој од светски познатите спортисти да уживаат во звуците од Балканот. Но, овој пат во центарот на вниманието се најде...
Кошарка Спорт

Лејкерси поуспешни во дербито за Лос Анџелес (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА Лејкерс конечно успеа да ги совлада ЛА Клиперс и тоа по точно една година и низа од три порази. Првото полувреме помина во тврда...
Кошарка Спорт

НБА: Клиперси го декласираа Денвер, одлична партија на Јокиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс на домашен терен ги декласираше Нагетси со резултат 132:103. Во поразените редовите одлична партија имаше центарот Никола Јокиќ. Српскиот интернационалец помина 25...
Кошарка Спорт

НБА ѕвездата воодушевена од Дончиќ: Неверојатно е што прави со 20 години

Слободен печат
Лука Дончиќ има само 20 години и ја игра својата втора сезона во НБА лигата, но е навистина неверојатен. Словенецот сè уште е дете, но...