• пол џорџ

ВИДЕО: Клиперси остануваат во игра за финале, ја намалија предноста на Феникс!

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс го совладаа Феникс со резултат 116:102 во петтиот натпревар од финалната серија на Западната конференција во НБА лигата. На тој начин Клиперси го намалија водството на Санси на 3:2 најмногу благодарение на Пол Џорџ кој мечот го заврши со 41 поен, 13 скокови и шест асистенци, за негов личен рекорд …

ВИДЕО: Клиперси остануваат во игра за финале, ја намалија предноста на Феникс! Read More »