10 C
Скопје

Tag : погребално

Вести Свет

Погребалното во Мадрид се крена на штрајк, тенки се со персонал поради пандемијата

Слободен печат
Вработените во погребалната служба во Мадрид почнаа денеска со 24-часовен штрајк со барање за поголем број вработени за да се подготват со очекуваниот пораст на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Семејствата на починатите од Ковид 19 плаќаат поскапи погреби

Мирослава Бурнс
,,Мајка ми почина од коронавирус во болницата 8 Септември и беше погребана по протокол за ковид 19. Немав никаков избор за тоа кое погребално претпријатие...