Tag : подкаст

Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Без скептик, но сега сум многу среќен поради продолжувањето на сезоната

Слободен печат
Тениската сезона беше прекината во март годинава поради пандемијата на коронавирусот и тоа предизвика хаос во календарот, голем дел од турнирите се откажаа (најважен и...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја отвори душата: Зашто да не можам да го кажам своето мислење

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ гостуваше на подкастот „Wish and Go“ во кој зборуваше да разговорите на Инстаграм за време на пандемијата на коронавирусот кои привлекоа големо внимание...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Само еден човек може да го спаси Вардар

Слободен печат
Поранешниот тренер на Вардар и на македонската ракометна репрезентација, Веселин Вујовиќ, во подкастот за специјализираниот ракометен сајт „Балкан Хендбол“ открива дека повторно бил на чекор...