20.8 C
Скопје

Tag : подготвуваат

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Бохо стил во комбинација со скандинавската одмереност: Инспирација за оние кои се подготвуваат да го преуредат домот!

Слободен печат
Пристигна убавото време и многумина од нас најверојатно ќе започнат (доколку веќе не започнале) со големите подготовки и преуредувања во домот. Секогаш е добро да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова војна во кралскиот дворец: Меган ги обвини Кејт, Камила и Чарлс, се подготвува истрага за злоставување на персоналот!

Слободен печат
Во британскиот кралски двор буквално завладеа вистинска војна меѓу актуелните и поранешни членови на познатото семејство, но и лицата кои и служеле на Меган Маркл...
Забава Магазин Магазин слајдер

Само што објавија албум, а веќе подготвуваат нов – „The Killers“ повторно се вратија во студиото

Слободен печат
Дали веќе имате своја омилена песна од најновото издание? Само неколку дена по објавата на новиот албум, „The Killers “ пред себе имаат неверојатни реакции....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бекамови се подготвуваат за луксузна свадба, а Викторија изненади со новата фотографија (ФОТО)

Слободен печат
Модниот дизајнер и сопруга на Дејвид Бекам на социјалните медиуми се пофали со својата прекрасна фигура… Британската модна дизајнерка Викторија Бекам (46) и сопруга на поранешниот професионален...
Еспресо Магазин Шоу биз

Британските медиуми „горат“: Вилијам и Кејт се подготвуваат за тронот! (ФОТО)

Слободен печат
Странските медиуми овие денови буквално „горат“ за тоа дека Кејт и Вилијам на големо се подготвуваат за тронот. Она на што најмногу се обрнува внимание...
Еспресо Храна

Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Пробајте, сигурни сме дека ќе ви се допаднат… Состојки: 3 поголеми компири, 3 лажици презла, 1-2 јајца, сол, магдонос, малку црвен пипер, 3 чешниња лук,...