20.8 C
Скопје

Tag : пламен

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Полицијата во Мјанмар досега уби 33 демонстранти, пламени јазици се шират низ улиците

И.И.
Безбедносните сили во Мјанмар застрелале најмалку 33 лица од 1. февруари кога почнаа демонстрациите против воената влада. Само денеска се наведува дека се убиени најмалку...
Вести Регион

Јужна Албанија гори, побарана помош од Грција

Слободен печат
Грчкиот медиум „Прототема“ јавува денеска дека голем пожар избувнал во југот на Албанија, во Саранда, Делвина и Ѓирокастра, а расположивите сили не можат да го...
Вести Македонија

Авионите вклучени во гаснењето на пожарот во Дебрца

Горан Наумовски
Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување се ангажирани во гаснење на шумскиот пожар што веќе трет ден гори во шумски предел во атарот на...
Хроника

Пламна пожар во Куманово

Горан Наумовски
Три пожарникарски екипи синоќа со крајни маки го локализирале пожарот кој пламнал во куќа во центарот на Куманово на улицата „Гоце Делчев“. Пламените јазици зафатиле...