17.8 C
Скопје

Tag : пит сампрас

Останатo Спорт

Иванишевиќ: Сампрас ми го уништи животот, не можев да спијам поради него

Слободен печат
Поранешниот хрватски тенисер нема дилеми, негов најтежок противник во кариерата му е Пит Сампрас. – Ми го уништи животот, ми ги уништи соништата. Поради него...
Останатo Спорт

Нов доказ дека Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња!

Слободен печат
Во дискусијата околу „најдобриот тенисер на сите времиња“, Новак Ѓоковиќ има многу аргументи, а време е да објавиме уште еден кој никако не треба да...
Останатo Спорт

Интересен разговор на Сампрас и Ѓоковиќ: Го сакам твојот ритерн (ВИДЕО)

Слободен печат
За таа цел се собрани поранешните и актуелните тенисери кои разговараа на разни теми, а во еден момент меѓу себе разговараа Новак Ѓоковиќ и поранешниот...
Останатo Спорт

ВИДЕО: АТП му го честиташе успехот на Ѓоковиќ!

Слободен печат
По шести пат во својата богата кариера српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја завршува сезоната на број еден на АТП листата. Претходно тоа му успеа во...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ќе ја заврши годината на врвот на АТП листата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ ќе ја заврши 2020 година на првото место на АТП, соопшти денеска Здружението на професионални тенисери. Српскиот тенисер се израмни со рекордот на...
Кошарка Спорт

АТП: Ѓоковиќ ја зголеми предноста пред Надал!

Слободен печат
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се доближи на чекор до Рожер Федерер на вечната листа на тенисери кои минаа најмногу време како „број 1“. Ѓоковиќ ја...
Останатo Спорт

Други нека расправаат за тоа кој е најдобар тенисер во историјата…

Слободен печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата вели дека би било убаво доколку успее да го израмни рекордот на својот идол Пит Сампрас, кој шест години...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ се израмни со Сампрас, го напаѓа рекордот на Федерер

Слободен печат
Со ова Ѓоковиќ се израмни со легендарниот американски тенисер Пит Сампрас кој исто така 286. недели беше на чело на АТП ранг листата и сега...
Останатo Спорт

Сампрас: Новак ќе освои повеќе грен слем титули од Рафа и Рожер (ВИДЕО)

Слободен печат
Ѓоковиќ моментно е на бројката од 17 титули на грен слем турнирите, додека пред него се само Рожер Федерер со 20 и Рафаел Надал со...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ далеку пред Надал, наскоро „паѓаат“ Сампрас и Федерер!

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот и натаму е водечки на најновата АТП листа, каде ќе остане сигурно барем до 12 октомври. Новак Ѓоковиќ со освојувањето на...