Tag : пит сампрас

Останатo Спорт

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат
Српскиот тениски ас со освојувањето на „Австралија опен“ експресно се врати на светскиот трон, а денеска ја започна 278. недела на првото место на АТП...