• Петре Прличко

ФОТО | Од семејниот албум на Игор Џамбазов: Фотографија стара 45 години… избледена, пожолтена, ама вредна

„Фотографија стара 45 години… избледена, пожолтена, ама вредна. На неа се трите генерации Прличкови – Џамбазови. Две третини од „бендов“ е на оној свет. Третава третина не се дава“, стои во описот на последната фотографија која Џамбазов ја сподели со своите фанови. Актерот и шоумен Игор Џамбазов на својот инстаграм – профил често објавува фотографии …

ФОТО | Од семејниот албум на Игор Џамбазов: Фотографија стара 45 години… избледена, пожолтена, ама вредна Read More »