20 C
Скопје

Tag : персонал

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Скандал во Сицилија: Краделе храна од болницата, уринирале во кујната… 

Слободен печат
Локалната болница во сицилијанскиот град Џела некои ја користеле како супермаркет, бидејќи за два месеца, од кантината во болницата, украле намирници во вредност од 26.000...
Вести Македонија

Штипската клиничка болница објави оглас за вработување на здравствени работници и технички персонал

МИА Агенција
Штипската клиничка болница го објави огласот за прием на 17 здравствени работници и технички персонал. Огласот е објавен вчера и заинтересираните веќе можат да аплицираат....
Вести Македонија

Расте бројот на заразен медицински персонал во струмичката болница

Слободен печат
Состојбата со сместувачките капацитети за ковид-пациенти во струмичката болница се подобрува, откако беше објавено дека нема повеќе слободни кревети во оваа медицинска установа. Според информациите...
Вести Македонија Слајдер

С.О.С. од струмичката болница: Капацитетите полни, директорот бара лекари и сестри

Слободен печат
Зголемениот број на заразени од ковид-19 целосно ги исполни сместувачките капацитети во струмичката болница, дури и оние кои беа дополнително отворени, информира директорот д-р Наќе...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Во Либан пристигнува меѓународна помош, гувернерот ја нарече ситуацијата „апокалиптична”

Слободен печат
Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан  откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени....
Вести Македонија Слајдер

Медицински персонал од Кичево на помош во Инфективната клиника во Скопје

МИА Агенција
Осум медицински сестри вработени во кичевската болница се ангажирани за помош на персоналот во Инфективната клиника во Скопје, а двајца доктори уште се таму од...
Вести Економија

Финансиска поддршка од 6,9 милиони евра за медицинскиот персонал во Грција

Слободен печат
Фондацијата „Ставрос Ниархос” со финансиски стимул им се заблагодарува на лекарите и медицинскиот персонал во Грција за битката со Коивд-19. На над 4.600 лекари, болничари и...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Андоновски: Доброто менаџирање на персоналот допринесе да не направиме burn out синдром, борбата продолжува (ВИДЕО)

Слободен печат
Треба да се знае дека една болница кога станува КОВИД центар како што е Инфективната клиника, како што е „8 Септември“ оние прегледи кои што...
Вести Македонија Слајдер

Чаир и натаму останува општина со најмногу заразени, тимот во „Козле” се зајакнува со дополнителен персонал од лекари

Слободен печат
Бројот на позитивни на коронавирусот во државава се искачи на 5106, а досега починаа 238 лица. Вчера беа регистрирани 101 нов случај на КОВИД-19, од...
Вести Скопје

Во Поликлиниката „Железара“ се реновирани кабинети, набавена е нова опрема и зајакнат е медицинскиот персонал

Слободен печат
Во Поликлиниката на секундарно ниво „Железара“ во изминатите две години се реализирани бројни инвестиции за набавка на нова медицинска опрема и реконструкција и реновирање на...