20.8 C
Скопје

Tag : пеп гвардиола

Спорт Фудбал

Спектакл во Париз: Нејмар и Мбапе против „машинеријата“ на Гвардиола

Слободен печат
По завршувањето на четвртфиналните пресметки во Лигата на шампионите, на сите им беше јасно дека еден двомеч во полуфиналето ќе понуди вистински спектакл, тоа е...
Спорт Фудбал

Гвардиола: Премиер лигата е поважна, но Лигата на шампионите е послатка

Слободен печат
Пеп Гвардиола, менаџерот на Манчестер сити, денеска изјави дека очекува тешки дуели со ПСЖ во полуфиналето од Лигата на шампионите и истакна дека неговите играчи...
Спорт Фудбал

И Пеп го крена гласот против Суперлигата: Управата мора да ми ја објасни одлуката

Слободен печат
Гвардиола пред претстојниот натпревар на неговиот тим против Астон Вила во Премиер лигата, пред новинарите зборуваше за Суперлигата. – Спортот не е спорт кога врската...
Спорт Фудбал

На Пеп му е јасно по поразот, Сити е подготвен за трансферот на летото

Слободен печат
Манчестер сити и Пеп Гвардиола го загубија првиот трофеј сезонава откако во полуфиналето на ФА Купот загуби со минимални 1:0 од Челси. Гвардиола направи дури...
Спорт Фудбал

Проблеми за Гвардиола, без клучниот играч против ПСЖ?

Слободен печат
Манчестер сити остана без трофеј во ФА купот, но далеку поголем проблем може да биде повредата на најдобриот фудбалер на оваа екипа, Кевин Де Брујн,...
Спорт Фудбал

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат
Манчестер сити успеа да обезбеди пласман во полуфиналето во Лигата на шампионите откако со две победи го елиминираше составот на Борусија Дортмунд. Како и првиот...
Спорт Фудбал

Пеп удри по УЕФА и ФИФА: Ги убивате фудбалерите

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола отворено ги нападна ФИФА и УЕФА велејќи дека со набиениот календар ги „убива“ фудбалерите. – УЕФА и ФИФА ги...
Спорт Фудбал

Гвардиола за Халанд: Имаме доволно играчи во првата екипа и академијата!

Слободен печат
Манчестер Сити е еден од клубовите со кои се поврзува Ерлинг Халанд. Менаџерот Мино Раиола и таткото на одличниот напаѓач Алф-Инге Халанд вчера беа во...
Спорт Фудбал

За Сити нема криза, Гвардиола ќе има 250 милиони фунти за засилувања

Слободен печат
Манчестер сити се наоѓа пред освојување на титулата во Премиер лигата, а ќе игра во четвртфиналето во Лигата на шампиони, но управата и тренерот Пеп...
Спорт Фудбал

Меси и Халанд од наредното лето во ист тим, но не во Барса!?

Слободен печат
Како што информира Сем Ли, Манчестер сити ги започна преговорите со ѕвездата на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд. Составот на Пеп Гвардиола игра сезона од соништата....