Tag : педофилија

Вести Свет

Европол: Поради пандемијата зголемен е криминалот и педофилијата

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот, зголемени се криминалните активности, при што оваа криза се користи за личен профит. Поради тоа, зголемен е онлајн надзорот на педофилите...
Вести Свет

Француски свештеник е осуден на пет години затвор за педофилија врз најмалку 80 деца

Слободен печат
Француски свештеник е осуден на пет години затвор бидејќи во 1970-тите, 1980-тите и раните 1990 години злоупотребувал десетици деца. Бернард Прејнат (74) признал дека ги...
Вести Регион

Измени во грчкиот Кривичен законик – построги казни за педофилите и силувачите

МИА Агенција
Построги казни за педофилија, силување и за криумчарење нелегални мигранти вклучуваат, меѓу промените во Кривичниот законик на Грција, за кои денеска расправа грчкиот Парламент, а...
Вести Свет

ПЕДОФИЛИ ДЕМНЕЛЕ ДЕЦА ВО ЗАБАВЕН ПАРК: Двајца вработени во „Дизни“ уапсени поради детска порнографија

Слободен печат
Двајца вработени во компанијата „Дизни“ се уапсени во сојузната држава Флорида поради детска порнографија, во рамки на голема акција по која во затвор завршија вкупно...
Вести Свет

Жртвите на свештеници педофили ќе добијат отштета со пари од донации

Слободен печат
Француски бискупи одобриле план за исплата на отштета на жртвите од сексуални злоставувања извршени од свештеници на Римокатоличката црква. Бискупите изгласале издвојување на пет милиони...
Вести Свет

Принцот Ендрју учествувал во педофилските оргии на Џефри Епстајн?

Слободен печат
Нов документарен филм ги преиспитува тврдењата дека принцот Ендрју се придружил на оргиите кои ги организирал педофилот Џефри Епстајн и девет млади жени, додека една...
Еспресо Шоу биз

Интервју со жртвата на актерот Горан Јевтиќ, Лука: Не сум единствен, тој сексуално вознемируваше уште две момчиња

Слободен печат
Лука Крчевинац, жртвата на актерот Горан Јевтиќ по вчерашното јавно обраќање, вели дека актерот не сака да го погледне во очи, а дека пресудата е...
Вести Регион

ХОРОР ИСПОВЕД НА 13-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ жртва на сексуално насилство: Ме турна во кревет, плачев, му велев немој да ме допираш

Слободен печат
Косово нема досиеја за педофили, независно што има десетици такви случаи. Во последните години во Косово биле уапсени десетина лица осомничени за педофилија. Но, за...
Вести Свет

Кардиналот Пел поднел жалба за пресудата за педофилија

Слободен печат
Кардиналот Џорџ Пел поднел жалба до највисокиот суд во Австралија на пресудата за педофилија, соопшти Високиот суд на Австралија. Во претходната инстанца Врховниот суд на...
Вести Регион

ПИСАТЕЛ ЈА ЗАПАЛИ БАЛКАНСКАТА ЈАВНОСТ: Се*с со малолетно лице не е педофилија ако веќе изгубило невиност

Слободен печат
Многу од твитер-корисниците реагираа остро на ваквиот став, но и го пријавиле профилот како опасен поради споделеното мислење....