6.8 C
Скопје

Tag : педофилија

Вести Хроника

Педофил од Градско нападнал 13-годишно дете во неговиот двор

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против лице на возраст од 40 години од Прилеп поради постоење на основано сомнение...
Вести Македонија Слајдер

Педофил преку социјални мрежи му се заканувал на 15-годишно девојче дека ќе го силува

Слободен печат
Денес на Фејсбук страницата Стоп педофилија беа објавени фотографии од вознемирувачка комуникација меѓу средовечен човек и 15-годишно девојче. Поточно кажано, тој во повеќе наврати ѝ...
Свет

Полковник на италијанската армија уапсен за педофилија

Горан Наумовски
Полковник на италијанската армија е уапсен во Рим под сомнение за педофилија откако е затекнат „на дело“, пишува весникот „Фанпејџ“. Поради работата што ја извршувал,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Итно расчистување на случајот „Јавна соба“, или ќе следуваат нови протести

Михаило Донев
Бараме итно разрешување за случајот со „Јавна соба“, крајно време е надлежните да преземат конкретни мерки, порача Јана Коцевска од Платформата за родова еднаквост пред...
Вести Свет Слајдер

Студентите на Францускиот институт за политички науки преку твитер ги осудуваат силувањaта и сексуалните напади

Слободен печат
Францускиот институт за политички науки има репутација дека ја создава  елитата, но по скандалот со Оливие Духамел нивниот претседател, обвинет за инцест, по што поднесе оставка,...
Вести Регион Слајдер

Девет години затвор доби поранешен министер за образование обвинет за педофилија

И.И.
Ненад Сузиќ (71), поранешен министер за образование на Република Српска и редовен професор на Универзитетот во Бања Лука, беше осуден од Окружниот суд во Бања...
Вести Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер Регион

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.
Неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле во полиција дека биле силувани или сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ, познатиот сопственик на угледното училиште за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Обично се ваши соседи или семејни пријатели – педофилите ги запознаваат децата пред да ги нападнат

Жртви има постојано, сведочат полициските билтени, но ниту една државна институција во земјава нема формирано работна или оперативна група која би се занимавала со навремено...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Исповед на ловец на педофили: Го покриваме цел Балкан, еден детски живот да спасиме, задоволни сме!

Слободен печат
Коста Николиќ, основачот на организацијата „Стоппедофилија СП“ која дејствува на целиот Балкан, отворено зборува за мрачната страна на борбата против педофилијата, за стравовите кои ја...
Вести Свет

Во Франција уапсени 60 лица за педофилија и детска порнографија

МИА Агенција
Околу шеесет лица, осомничени дека преземале и прегледале илјадници детски порнографски фотографии и видеа, се уапсени во Франција во контекст на голема мрежа. Пребарувањата дозволија...