Tag : патни

Вести Ви Препорачуваме Македонија

(АНКЕТА) Граѓаните се жалат: За пасош ми велат дека треба да чекам два месеци

Слободен печат
Деновиве во јавноста е многу актуелна темата околу вадењето на лични документи, особено пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев информира дека на располагање имаат...
Вести Македонија

Магла ја намали видливост на правците Страцин-Крива Паланка и Шипковица-Попова Шапка

Слободен печат
Поради појава на магла намалена видливост од 50 до 100 метри има на патниот правец Страцин – Крива Паланка и од 30 до 40 метри...
Вести Економија

Превозниците бараат дигитализација на граничните процедури

МИА Агенција
Забрзувањето на протокот на стоката со олеснување и поедноставување на процедурите на границите за превозниците е клучно за да може патниот транспорт да има вистински...
Хроника

Казнети стотина возачи

Слободен печат
Во текот на изминатиот ден (30.07.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано е дека 28...
Хроника

Вчера биле санкционирани повеќе од 150 возачи

Слободен печат
Во текот на изминатиот ден (26.06.2019) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 38 возачи...
Хроника

Полицијата санкционираше преку 200 скопјани

Слободен печат
Во текот на изминатиот ден (24.06.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 52...
Хроника

Полицијата повторно ги казнуваше несовесните возачи

Слободен печат
Во текот на изминатиот ден (20.06.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано е дека 53...