7.1 C
Скопје

Tag : пастрмајлијада

Вести Култура

Вечерва почнува „Штипска пастрмајлијада“: Бројни посетители ќе го пробаат традиционалниот штипски специјалитет

Слободен печат
Со сечење на џиновската пастрамајлија вечерва почнува манифестацијата штипска „Пастрмајлијада“. Манифестацијата вечерва во 20.30 часот официјално ќе ја отвори градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски....