• паскал фере

ВИДЕО: Сега Кристијано Роналдо ја излажа јавноста околу „Златните топки“!

На социјалните мрежи повторно е актуелен дел од интервјуто кое Кристијано Роналдо го имаше во 2019 година и во кое зборува околу „Златната топка“. Во претходните денови во центарот на вниманието беше свечената церемонија која се случи во Париз и каде што Лионел Меси ја освои рекордната седма „Златна топка“. Пред да се организира тој …

ВИДЕО: Сега Кристијано Роналдо ја излажа јавноста околу „Златните топки“! Read More »