2 C
Скопје

Tag : пандемија на коронавирус

Магазин Магазин слајдер Технологија

Заработката од видео игрите се зголемила за 21% за време на пандемијата

Слободен Печат
Приходите во индустријата за видео игри во Кина минатата година беа околу 43,2 милијарди долари, што е за 21% повеќе во однос на 2019 година,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Често сте уморни иако многу спиете? Науката објаснува зошто се чувствувате така

Слободен Печат
Со пандемијата која започна уште во март минатата година, нашите животи се променија во целост. Повеќето време поминато дома, вклучувајќи повремена самоизолација во случај да...
Спорт Фудбал

Нов повик за прекин на Премиер лигата: Запрете ја лигата, луѓето се болни

Слободен печат
Во главниот град Лондон, според градоначалникот Садик Кан, секој триесетти жител е заразен со коронавирус кој не ја одбегна ниту Премиер лигата. Последен клуб кој...
Спорт Фудбал

Абрамович повторно им го отставува клупскиот хотел на докторите

Слободен печат
Сопственикот на Челси, Роман Абрамович ги отвори вратите на клупскиот хотел за потребите на Националната здравствена служна (НХС) на Велика Британија. Тоа значи дека докторите...
Вести Регион

Во Словенија не е евидентиран ниту еден случај на сезонски грип, состојбата е слична во повеќето европски земји

Слободен печат
Оваа сезона во Словенија не се пријавени случаи на сезонски грип, иако болеста во голема мерка беше присутна во исто време минатата година. Експертите предупредуваат...
Кошарка Спорт

„Големиот брат“ во НБА, ќе се следи движењето на сите кошаркари

Слободен печат
Според американските медиуми станува збор за речиси целодневен надзор на секој кој е дел од НБА лигата, односно од кошаркарите па се до тренерите и...
Вести Македонија Регион Слајдер

Анкета „Западен Балкан во време на пандемија” – 80,1 отсто во државава со поддршка за членство во ЕУ

И.И.
Најголема поддршка за членство во ЕУ има во Косово, 94,9 проценти, во Албанија 91,1 процент, следи Црна Гора со 83,2 проценти, БиХ со 81,4 проценти...
Живот Магазин Магазин слајдер

Љубов за време на корона: Изнајмил џет-ски за да го премине морето да си ја види саканата – го уапсиле заради непочитување на мерките

Слободен Печат
Пандемијата на коронавирусот покрај тоа што ни го промени животот во целост, се чини дека нè направи креативни и посмели. Дејл МекЛафлан од местото Ајршир...
Спорт Фудбал

Короната му „однесе“ на Реал Мадрид 100 милиони евра

Слободен печат
Од Реал Мадрид соопштија дека поради пандемијата на коронавирусот се намалени приходите за 13 проценти во однос на минатата сезона, која е затворена со добивка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика

Слободен Печат
Иако светот сè уште е во исчекување за новиот албум на пејачката Били Ајлиш, тоа не значи дека таа не работи на тоа. 18-годишната  пејачка...