Tag : Панатинаикос

Кошарка Спорт

Грците со „бум“ трансфер: Обрадовиќ и ПАО, втор дел!?

Слободен печат
Најтрофејниот европски тренер на сите времиња би можел ова лето да се врати во редовите на Панатинаикос. Жељко Обрадовиќ веќе двапати одби да потпише нов...
Кошарка Спорт

Евролига: Панатинаикос славеше во дербито над ЦСКА Москва (ВИДЕО)

Во натпревар од 17. коло од кошаркарската Евролига кој се играше во Калининград, играчите на Панатинаикос вечерва ја совладаа ЦСКА Москва со резултат 106:102. Ова...
Кошарка Спорт

Грчкиот кошаркарски гигант и официјално исфрлен од првата лига

Слободен печат
Грчкиот гигант Олимпијакос е исфрлен од првата грчка кошаркарска лига, објави дисциплинската комисија на Грчката кошаркарска федерација. Олимпијакс по автоматизам е елиминиран од плеј офот...
Кошарка Спорт

Хаос во Грција, Олимпијакос исфлен во втора лига

Слободен печат
Грчкиот кошаркарски клуб Олимпијакос нема да се натпреварува во плеј офот, ги известил газдата на клубот Јоргос Ангелопулос, своите играчи и тренери. Според правилникот на...
Кошарка Спорт

ХАОС ВО ГРЦИЈА: Панатинаикос истапи од Лигата

Слободен печат
Грчката кошарка е во хаос по денешната одлука на Панатинаикос да истапи од лигата поради „теророт кој го спроведува Олимпијакос“. Панатинаикос на својот официјален интернет...