• падобранец

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Неверојатна ситуација се случи пред стартот на натпреварот помеѓу Германија и Франција на Евро 2020 кога еден падобранец падна на теренот со цел да го прекине дуелот, а всушност за влакно успеал да остане жив. Имено, германската полиција за малку ќе пукала кон активистот на „Гринпис“ кој при слетувањето на Арената во Минхен ги оштетил …

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан Read More »