Tag : ози озборн

Еспресо Шоу биз

После тешката повреда на грбот, Ози Озборн ќе го пропушти и божиќниот ручек со семејството!

Слободен Печат
Шерон Озборн откри дека нема да го помине Божиќ покрај сопругот Ози, прв пат после 40 години, пишува metro.co.uk. Таа во британското шоу изјавила дека...
Вести Култура

Музиката е полна со изненадувања, но Ози Озборн отиде чекор понапред

Михаило Донев
За Ози не треба многу да зборуваме, тој е синоним за хардкор музика – рок, метал, хеви метал, а иако знаел и од порано да...