• основно училиште

Пронајдена експлозивна направа во основно училиште во Србија

Експлозивна направа е пронајдена во основно училиште во Смедерево, Србија, пренесуваат српските медиуми. Како што наведуваат од српското МВР, учениците и наставниците веднаш биле евакуирани, а полицијата врши увид. Експлозивната направа ја пронашол вработен во училиштето во магацин, а се наоѓала, како што потврдија од управата на училиштето, веднаш до училницата која секојдневно се користи. …

Пронајдена експлозивна направа во основно училиште во Србија Read More »