Tag : Основниот кривичен суд

Вести Македонија

Се дезинфицираат судниците во Кривичниот суд

МИА Агенција
Основниот кривичен суд Скопје информира дека започнува со интензивни подготовки на сите судници и простории во судската зграда и оти од среда, 3 јуни, доколку...
Вести Македонија

Апелација ги потврди затворските казни за обидот за убиство на Зијадин Села

Апелацискиот суд во Скопје ги потврди во целост сите затворски казни изречени од Основниот кривичен суд Скопје на седуммината обвинети за обид за убиство на...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Судот не му го дава пасошот на Мијалков

Горан Наумовски
Основниот суд во Скопје извести дека го одбил барањето на поранешниот директорот на УБК Сашо Мијалков да му биде вратен пасошот поради лекување во странство....
Хроника

Одбиено барањето на Кочан за одложување на затворската казна

Горан Наумовски
Судија за извршување санкции при Основниот кривичен суд – Скопје го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан поради здравствени причини да му биде одложено издржувањето...
Хроника

Кривичен: Времената патна исправа на Камчев му е дадена по мислење од СЈО

Горан Наумовски
Од Основниот кривичен суд – Скопје денеска информираат дека на осомничениот Орце Камчев во случајот „Империја” времената патна исправа му е дадена по добиено позитивно...