7.1 C
Скопје

Tag : организиран криминал

Вести Македонија Слајдер

Дескоска: Предметите на СЈО се камен на сопнување околу Законот за ЈО

Слободен Печат
Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен на сопнување,...
Хроника

СРАМОТА Полицаец „им го покажа“ на медиумите (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Непристојно однесување на полицаец пред камерите додека полицијата и екипата на Итна помош го изнесуваа Бојан Јовановски од зградата на обвинителството за организиран криминал. Видео:...
Вести Македонија

Политичарите играат пинг-понг со предметот „Монструм“

Горан Наумовски
Поминаа седум години и пет месеци од крвавиот Велигден, кога на 12 април 2012 година беше извршено петкратното убиство на Смилковско Езеро. Тогаш со повеќе...
Македонија

Останаа разликите меѓу власта и опозиција за СЈО

МИА Агенција
Работните групи на власта и на опозицијата денеска не постигнаа напредок во однос на законот за Јавно обвинителство, со кој треба да се реши идниот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

АДИО КРИМИНАЛ! Македонија со помош на Италија ќе се бори против мафијата

Горан Наумовски
Јавното обвинителство на Македонија е под постојан предизвик да ги зголеми капацитетите во борбата против криминалот. За тоа е потребна постојана меѓународна соработка. Со парични...