• олимписко село

Земјотресот во Токио предизвика паника во Олимпиското село

Земјотрес со јачина од шест степени по Рихтеровата скала го погоди Токио, а силниот потрес ги исплаши и спортистите кои се сместени во Олимпиското село. Според првичните информации нема опасност од цунами. Епицентарот на земјотресот бил северно од Токио и тресењето траело околу 20 секунди. Земјотресот кој предизвика паника кај спортистите и сите присутни во …

Земјотресот во Токио предизвика паника во Олимпиското село Read More »