24.8 C
Скопје

Tag : окинава

Вести Свет

Американската воена база на Окинава во карантин поради епидемија на коронавирус

МИА Агенција
Населението на јужниот јапонски остров Окинава е загрижено откако во тамошната американска воена база се забележани десетици случаи од заразни со новиот коронавирус, јави Гласот на...
Вести Свет

Силен земјотрес во близина на јапонскиот остров Окинава

Слободен печат
Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтер го погоди денеска подрачјето северно од јапонскиот остров Окинава, соопшти Геолошкиот институт на САД. Засега нема информација...