Tag : ограбил

Хроника

Штипјанец ограбил аптека во Скопје

Вчера во МВР е пријавено дека на булеварот „Климент Охридски“, во аптека, маскирано лице со закана со нож од вработената ги одзело парите од дневниот...
Хроника

Разбојник со нож во рака ограбил обложувалница

Дваесет и осумгодишен жител на Скопје заработи обвинителен акт од Основното јавно обвинителствоза кривично дело разбојништво. Според обвинителниот кат, тој на 20 септември минатата година...
Хроника

Уапсен разбојник кој ограбил казино

Горан Наумовски
Денеска околу 10.30 часот на улицата „Индустриска“ во Неготино, полициска патрола го уапсила 24-годишниот неготинчанец П.Ц. кој околу 8 часот со закана со остар предмет...
Забава Магазин

Фотката со која полицијата го бара овој крадец стана хит, веднаш ќе видите зошто! (ФОТО)

Слободен печат
Полицијата во Калифорнија се обидува да улови крадец користејќи ја карикатурата која уметникот ја цртал додека тој наводно му украл 500 долари. „Ја препознавате ли...
Хроника

Оружени разбојници ограбиле обложувалница

Разбојник кој е во бегство заработи кривична пријава од Основното јавно обвинителство. Тој според ОЈО е обвинет за кривично дело разбојништво. Обвинетиот и неговиот соизвршител,...
MacedonianAlbanian