Tag : огнови

Хроника

Пријавени 17 случаи на огнови на отворено во Скопје минатата недела

Вкупно 17 пријави за огнови на отворено на територијата на Град Скопје се регистрирани во периодот од 19 до 25 овој месец. Во 16 случаи...
Вести Скопје Слајдер

Град Скопје апелира да не палат огнови на Бадник

Слободен печат
Град Скопје денеска преку соопштение ги повика граѓаните да се воздржат од палење огнови на отворено по повод прославата на Божиќните празници, со цел да...