20 C
Скопје

Tag : огнено оружје

Хроника

На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Слободен печат
Во СВР Скопје вчера околу 14.45 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено малолетно женско лице со повреда во главата од...
Вести Хроника

Стружанец криел оружје и муниција

Полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.В.(41) од Струга. Тој е осомничен дека незаконски чувал огнено оружје. Во пријавата пишува дека на...
Вести Свет

Четири жртви во пукање во Канзас Сити

МИА Агенција
Четири лица утрово загинаа во пукање во Канзас Сити објави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на официјалниот профил на Твитер на полицијата во овој американски град. Пријавено...
Вести Свет

Петмина убиени во ноќен клуб во Бразил

МИА Агенција
Пет лица загинаа, а четворица се тешко повредени при пукање во ноќен клуб во јужен Бразил, јавуваат денеска локалните медиуми. Пукањето се случило кога група...
Регион

Пукотници во Северна Митровица

Горан Наумовски
Дваесет и двегодишно момче од српска националност, е рането од огнено оружје во престрелка што се случила синоќа околу полноќ во Северна Митровица, јави дописникот на...
Хроника

Момче повредено од огнено оружје во угостителски објект

Слободен печат
Дваесет и едногодишно момче е повредено вчера од огнено оружје во скопски Чаир. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 16,25 часот од Градска...