Tag : очи

Забава Магазин

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат
Кокер Шпаниелот  Вини со брзина на светлината ги освојува срцата на сите што ќе го здогледаат. Кучето кое има само 3 месеци ги маѓепсува сите...
Магазин Семејство

Наши миленици: Луна, златниот ретривер со најубави очиња

Слободен печат
Ова е Луна, златен ретривер и има шест години. Многу е дружељубива и сака да си игра. Има полни кутии играчки, ама сепак, најомилени ѝ...
Жена Магазин

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат
Конусна, топчестa, ротирачкa или двојно свиткана – не, не се работи за вселенски бродови, туку за новата маскара чија генијална четка нуди фасцинантни можности. Меѓу...
Вести Македонија

Нова апаратура за Клиниката за очни болести

Слободен печат
На Клиниката за очни болести денеска ќе биде промовирана нова апаратура која треба да овозможи подобри здравствени услуги за пациентите. На промоцијата, како што е...
Жена Магазин

Очите како океан: Девојка си ги ископала очите поради дрога, а сега слепа се грижи за ќерка си

Слободен печат
Пред година и пол, Кејли Мутарт (22) го престраши светот откако при психотична епизода предизвикана од метамфетамнини, си ги ископала очите. Американката од Јужна Каролина...
Еспресо Шоу биз

Витни била злоставувана, но не од маж – Долгогодишната асистентка ја откри тајната која долги години морала да ја чува!

Слободен печат
Легендарната пејачка Витни Хјустон со својот глас стекна култен статус, а со својот контроверзен начин на живот привлекуваше големо внимание. Ниту седум години откако почина,...
Вести Македонија

Еднаш годишно направете очен преглед, алармира сојузот на слепите

Слободен печат
По повод 10 октомври – Меѓународниот ден на видот, Националниот сојуз на слепите на Република Македонија (НССРМ) апелира до сите граѓани барем еднаш годишно да...
Забава Магазин

Куче со насмевка и очи како на човек (ФОТО)

Слободен печат
Не е толку вообичаено да се види вакво куче. А уште поневообичаено што има насмевка и очи како на човек. Сопственик на Нори се Кевин...
Вести Жена Магазин Свет

Наместо солзи – КРИСТАЛИ: Лекарите зачудени, не знаат што е причината (ВИДЕО)

Слободен печат
Една жена од Ерменија буквално лее кристали наместо солзи, па не чуди што и докторите се изнанадени со оваа состојба и никој сè уште не...
Еспресо Убавина

Како маскарата да не се размачкува во топлите денови?

Слободен печат
Постојат дами кои целосно престанале да користат маскара само поради тоа што им остава црни траги околу очите....