Tag : обврски

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да создадете навика кај децата секојдневно да ви помагаат во домот?

Слободен печат
Некои родители ги плаќаат децата за да им помогнат во средувањето на куќата, додека од друга страна се другите што се спротивставуваат на овој начин...
Живот Магазин Магазин слајдер

Во кои ситуации сексот може да претставува најдобар лек?

Слободен печат
Сексот со партнерот може да биде добра терапија и потполно да ви го поправи расположението, а во продолжение прочитајте во кои животни ситуации сексолозите го...
Магазин Семејство

Кои се обврските на сопственикот со новиот член во домот

Слободен печат
Најчестите проблеми поврзани со здравјето на малите кученца се случуваат од повеќе причини. Тука, на прво место би ги споменал недоволната информираност на идните сопственици...
Вести Економија

Со измени на Законот ќе се реши проблемот на локалното население со концесиите за експлоатација на минерални суровини

МИА
Преку измени и дополнувања на Законот за минерални суровни Министерството за економија ќе се обиде да најде долгорочно решение за проблемите со безбедноста и здравјето...
Еспресо Шоу биз

Кејт Мидлтон не ги сака кралските обврски, па смислила план како да ги избегне

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон има три деца, но експертите за кралското семејство тврдат дека постои можност Вилијам и неговата сопруга да добијат и четврто...
Забава Магазин

Имате проблем со постојано одложување на обврските? Еве како да престанете да го правите тоа

Слободен печат
Колку и да сакаме, без вистинската мотивација и подготвеност да ја оствариме целта, секогаш постои шанса да се откажеме. За да бидеме сигурни дека ќе...