23.8 C
Скопје

Tag : обетки

Хроника

Приведена жена која насилно одзела златни обетки од две деца во Кавадарци

Слободен печат
Приведена жителка на Марена поради насилно одземање на златни обетки од ушите на две деца во Кавадарци. Информацијата за МИА денеска ја потврдија од МВР....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон има преслатки обетки кои воопшто не се скапи и најверојатно се бижутерија (ВИДЕО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ му се придружи на својот сопруг принцот Вилијам во уште еден видео разговор, по повод Неделата на волонтерите. За таа прилика таа...
Жена Магазин

Што открива вашиот омилен моден додаток за вас

Слободен печат
Ако често носите: голема чанта Можеби вашите пријатели веќе се подбиваат со вас поради вашите огромни чанти , но тоа не треба да ве загрижува....
Еспресо Шоу биз

Сем Смит се похрабар: Не се откажува од шминка, штикли и обетки! (ФОТО)

Слободен печат
Откако Сем Смит се изјасни како човек кој не се чувствува ниту како маж ниту како жена, односно родово флуиден, во јавноста се појавува во...
Еспресо Мода

Есенски накит со кој нема да згрешите (ФОТО)

Слободен печат
Во продолжение погледнете го есенскиот накит, кој заслужува да се најде во вашата кутија. Обетки Дрво, пластика, метал, акрил – сите материјали доаѓаат предвид кога...
Еспресо Шоу биз

ВРЕМЕТО НЕ МЕ ИЗЛЕЧИ: Анастасија зборува за Аркан, а еве што избрал за неа пред да биде убиен

Слободен печат
Анастасија секој ден се сеќава на својот татко, вели дека времето не ја намалило болката...
Хроника

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Маж на велосипед краде златни обетки и ланчиња од случајни минувачи

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против O.Н.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил...