Tag : нцаа лига

Кошарка Спорт

ВОИНСТВЕНИ СТУДЕНТИ: Наместо со топка се пресметаа со боксови (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот од Универзитетската НЦАА лига помеѓу екипите на Канзас и Канзас стејт имаше неславен крај поради масовната тепачка во која учествуваат кошаркарите на двете екипи....
Кошарка Спорт

Ерон Харис е нов играч на МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Бековската линија на МЗТ Скопје Аеродром од денеска е засилена со Американецот Ерон Харис (26 год, 191 см), кој со македонскиот шампион потпиша договор до...
Кошарка Спорт

Вирџинија со пресврт дојде до првата титула во НЦАА лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Вирџинија кавалирс за прв пат во историјата ја освои титулата во универзитетската НЦАА-лига откако во финалето на завршниот турнир во Минеаполис беа подобри од Тексас...